Izolacja Jarocin

Izolacje Jarocin

Historia IZOLACJI rozpoczęła się w 1925 roku, kiedy to, jako pierwszy zakład przemysłowy w Jarocinie, podjęła działalność prywatna firma Fabryka Papy Dachowej, Destylacji Smoły i Wyrobów Cementowych Władysława Lewandowskiego. Przy zatrudnieniu 15 osób produkowano wówczas około 1000 m² papy na dobę.

Obecnie Spółka dysponuje jedną z najszerszych w kraju, kompleksową ofertą wyrobów hydroizolacyjnych i uszczelniających dla budownictwa.

Obejmuje ona:

  • Papy asfaltowe w kilkunastu odmianach asortymentowych – zarówno tradycyjne na tekturze,
    jak i nowoczesne papy termozgrzewalne: oksydowane oraz modyfikowane
  • Dyspersyjne masy asfaltowe, masy na rozpuszczalnikach organicznych oraz masy szpachlowe
  • Kity budowlane trwale plastyczne: kauczukowe i asfaltowo-kauczukowe
  • Gonty asfaltowe na wkładce z welonu szklanego

Jarocińska IZOLACJA jest firmą o ugruntowanej pozycji rynkowej. Posiada rozbudowaną sieć dystrybucji opartą na hurtowniach materiałów budowlanych i umowy o współpracy z większymi przedsiębiorstwami budowlanymi z Wielkopolski. Spółka jest również dostawcą wyrobów izolacyjnych do sieci handlowych: CASTORAMA i BRICOMARCHE.

Wyroby IZOLACJI - JAROCIN S.A. zyskały uznanie w postaci blisko 20 medali i wyróżnień na największych krajowych targach budownictwa, w tym Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej

Solbet - bloczki

Solbet

SOLBET jest liderem oraz największym producentem betonu komórkowego w Polsce. Udziały Grupy Kapitałowej SOLBET w sprzedaży autoklawizowanego betonu komórkowego wynoszą 33%. Obecne możliwości produkcyjne wszystkich zakładów Grupy sięgają 2 milionów metrów sześciennych na rok tego nowoczesnego materiału.
Materiał ten produkujemy od 1954 roku. Obecnie skupiamy pięć zakładów produkujących ten rodzaj materiałów ściennych. Centrala firmy mieści się w Solcu Kujawskim, zakładzie o największej dobowej produkcji betonu komórkowego w Europie. Pozostałe zakłady mieszczą się w Lubartowie, Podnieśnie, Stalowej Woli i Kolbuszowej.
Marka SOLBET to nie tylko beton komórkowy. Produkujemy także chemię budowlaną w postaci zapraw, tynków, klejów. Nasz zakład w Aleksandrowie Kujawskim zajmuje się wytwarzaniem tej grupy produktów od 20 lat. Dzięki tym wszystkim gałęziom produkcji pod marką SOLBET jesteśmy jedynym oferentem szerokiego i kompletnego systemu, oferując materiały ścienne oraz chemię budowlaną. Systemowe podejście do procesu budowlanego przynosi korzyści inwestorom, projektantom, wykonawcom i partnerom handlowym. W ten sposób realizujemy misję lepszego budowania.

Więcej